Print Friendly and PDF

POWRÓT

03 marca 2015

Doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że dobro dziecka jest dla każdego sprawą najistotniejszą. Należy pamiętać o tym, że zdrowie każdego człowieka kształtuje się już we wczesnej fazie życia. Co za tym idzie, prawidłowo przebiegająca ciąża i bezpieczny poród mają olbrzymi wpływ na życie każdego z nas.

            Kobieta, będąca w ciąży, potrzebuje stałej opieki, nawet wtedy, gdy wszystko prawidłowo. W swojej wieloletniej praktyce prowadziłem liczne ciąże – niektóre były proste, inne skomplikowane – za każdym jednak razem starałem się, by przyszła mama czuła się bezpiecznie.

 

Polecam Paniom:

  • opiekę w ciąży o przebiegu prawidłowym
  • opiekę w ciąży zagrożonej
  • opieką po porodzie
  • Szkołę Rodzenia
  • badania ultrasonograficzne w każdym okresie ciąży

 

DIAGNOSTYKA WCZESNEJ CIĄŻY

 

Badanie ultrasonograficzne wykonane we wczesnym okresie ciąży pozwala na ustalenie czy jej przebieg jest prawidłowy. Pamiętać należy jednak, że badanie ultrasonograficzne przed 10 tygodniem ciąży powinno być wykonywane tylko ze wskazań medycznych.

 

PROWADZENIE CIĄŻY

 

Przez cały czas okres ciąży staram się wyczerpująco informować przyszłe mamy o przebiegu ciąży. Zależy mi na zaufaniu pacjentek, dlatego bardzo ważne jest zadawanie pytań w trakcie wizyty lekarskiej, tak żeby rozwiać wszelkie wątpliwości. Ważne jest również to, by wizyty lekarskie odbywały się regularnie. Pozwala to na wykonanie wszystkich zalecanych badań, z zakresu opieki przedporodowej w ciąży o prawidłowym przebiegu, a  w ciążach ze stwierdzonymi czynnikami ryzyka, badań dodatkowych lub diagnostyki w warunkach szpitalnych. Możecie być Panie pewne, że zrobię wszystko, aby doprowadzić je do bezpiecznego porodu.

 

SZKOŁA RODZENIA

 

Szkoły rodzenia powstały po to, by pomóc przyszłym rodzicom przygować się do tak ważnego momentu w życiu każdej rodziny, jakim jest przyjście dziecka na świat. Uczestniczenie w zajęciach pozwala na przygotowanie się do narodzin dziecka oraz prawidłowej opieki od pierwszych chwil życia.

 

OPIEKA PO PORODZIE

 

Szczęśliwe mamy nie muszą się zgłaszać na kontrolę bezpośrednio po porodzie.

Na wizytę kontrolną należy się udać:

-        6 tygodni po porodzie naturalnym,

-        4 tygodnie po cesarskim cięciu.

 

ULTRASONOGRAFIA

 

W przypadku ciąży o prawidłowym przebiegu wykonuje się zazwyczaj 3, czasami 4 badania USG.

  • do 10 tygodnia (tylko ze wskazań medycznych)
  • 11 tygodni + 0 dni - 13 tygodni+ 6 dni
  • 18 tydzień - 22 tydzień
  • 28 tydzień - 32 tydzień
  • po 40 tygodniu ciąży

 

KARDIOTOKOGRAFIA

 

Badanie takie wykonywane jest po 28 tygodniu ciąży i pozwala na wczesne wykrycie sytuacji zagrożenia płodu.

OPIEKA W CIĄŻY

Gabinet Ginekologiczny

Jacek Marcinkowski

Gabinet Ginekologiczny

Jacek Marcinkowski

 

tel. +48 509 952 652

POWRÓT